گاز هیدروژن

گاز هیدروژن- HYDROGEN- H2

رایان گاز تامین و وارد کننده گاز هیدروژن در حجم و گرید مختلف، مبانی هیدروژن، هیدروژن چیست؟، چگونه هیدروژن استفاده شده است؟، چگونه هیدروژن تولید می شود؟

مبانی هیدروژنگاز هیدروژن h2
از بسیاری جهات، هیدروژن سوخت کامل است. این پاک ترین سوختگی و کار امد ترین است،
هیدروژن ایجاد برق میکند و برق ایجاد هیدروژن. بوجود می اورد یک حلقه انرژی که تجدید پذیر و برای محیط بی ضرر است.پس از آن به عنوان یک ماده شیمیایی صنعتی در طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی برای سالهای زیادی استفاده شده است.هیدروژن می تواند به عنوان سوخت به دو روش استفاده شود: 1-برای تولید برق در یک سلول سوختی برای تمیز کردن گزینه. و یا در یک موتور احتراق داخلی که در آن تولید گازهای گلخانه ای قابل توجهی کاهش می یابد در مقایسه با سایر سوخت ها.
هیدروژن چیست؟
هیدروژن فراوانترین عنصر است، شامل حدود سه چهارم از جرم جهان است. هیدروژن در آب است که 70٪ از سطح زمین و در تمام مواد آلی موجود است.
هیدروژن ساده ترین عنصر در جهان است که از یک پروتون و یک الکترون ساخته شده است.
هیدروژن ، سبک ترین گاز شناخته شده است و 14 بار از هوا سبکتر می باشد. هیدروژن زمین و یا آب های زیرزمینی را آلوده نمی کند.هیدروژن بی رنگ، بی بو و غیر سمی است. باران اسیدی تولید نمی کند.
چگونه هیدروژن کارآمد ترین سوخت  است؟
هیدروژن دارای بالاترین انرژی احتراق در هر پوند نسبت به هر گونه سوخت دیگر است، به این معنی که بر اساس وزن از سوخت استفاده می شود در حال حاضر کارآمد ترین سوخت است.
هیدروژن انرژی 2-3 بار بیشتر از بسیاری از دیگر سوختهای رایج و معمولی ارائه می دهد. این ترکیب به راحتی با اکسیژن، انرژی قابل توجهی به عنوان گرما ازاد می کند.
چرا هیدروژن تمیزترین سوخت است؟
بر خلاف سوخت های کربن پایه، هیدروژن تولید هیچ احتراق مضرری نمی کند. تنها انرژی و آب تمیز تولید می شوند هنگامی که هیدروژن با اکسیژن در یک سلول سوختی ترکیب می شود
چگونه هیدروژن تولید می شود؟
رفرمینگ گاز طبیعی با استفاده از گرما در حال حاضر مقرون به صرفه ترین روند برای تولید هیدروژن است.الکترولیز حاصل از هیدروژن با استفاده از جریان الکتریکی برای جدا کردن آب از هیدروژن و اکسیژن است.
چگونه هیدروژن استفاده شده است؟
هیدروژن روزانه به عنوان یک گاز و مایع توسط بسیاری از صنایع استفاده می شود، از جمله صنعت نفت و در فرآیندهای تولید برای تولید مواد شیمیایی، مواد غذایی و لوازم الکترونیکی.هیدروژن به عنوان یک سوخت برای شاتل فضایی ناسا استفاده می شود.

گاز هیدروژن آتش گیراست. از آنجایی که این گاز خورنده نیست،برای نگهداری آن، به مخازن تهیه شده از مواد ویژه، نیازی نیست . 

گاز هیدروژن با کمپرسورهای روغنی درون سیلندر پر می شود . یکی از ویژگی‌های مهم گاز هیدرژن، گستره وسیع آتش گیری آن در هوا است (از ۴ تا ۷۴ درصد در هو ا) و افزون بر این، مقدار بسیار اندک انرژی لازم برای احتراق، شرایط عملی بسیار ویژه‌ای را با این گاز ایجاب می کند تا از مخلوط شدن ناخواسته آن با هوا جلوگیری شو د . جرقه ناشی از وسایل الکتریکی و الکتریسیته ساکن، شعله و وسایل بسیار داغ، از منابع احتراق هستند که می بایست از محل کار با سیلندر های هیدروژن دور نگه داشته شون د . در گستره ی آتش گیری، مخلوط هیدروژن با هوا قابل انفجار است و شعله ی آن اغلب قابل مشاهده نیست.گاز هیدروژن در صنعت با روش‌های آبکافت آب و تجزیه ی آمونیاک نیز تهیه می شود. هم چنین گاز هیدروژن یکی از فرآورده‌های فرعی تقطیر نفت خام و صنعت تولید گاز کلر است و همچنین هیدروژن به روغن ها و چربی مانند روغن بادام زمینی، از طریق یک فرآیند به نام هیدروژن اضافه شده است.

ویژگی های کلی

نام،نماد رنگ بو نام گروهی برای عناصر مشابه
هیدروژن، H بی رنگ بی بو نافلزات

ویژگی های فیزیکی

حالت نقطه ذوب نقطه جوش
گاز  °C259.14-  °C۲۵۲٫۸۷-

 

 

به مقدار بسیار زیادی هیدروژن در فرایند هابر در سنت نیاز می‌باشد،مقدار قابل توجهی‌ در برای تولید  آمونیاک،هیدروژنه کردن چربی ها و روغن ها و تولید متانول .

تولید اسید هیدروکلریک،جوشکاری،سوختهای موشک و احیاء سنگ معدن فلزی

هیدروژن مایع در تحقیقات سرما شناسی مانند مطالعات ابررسانایی بکار می رود.

ترتنیوم که در راکتورهای اتمی تولید میشود،در ساخت بمبهای هیدروژنی مورد استفاده قرار میگیرد.

هیدروژن می‌تواند در موتورهای درون سوز سوخته شود و در برهه کوتاهی اتومبیل هایی با سوخت هیدروژنی توسط شرکت Crysler-BMW تولید شدند.پیل‌های سوختنی هیدروژنی ، بعنوان راه کاری برای تولید توان بالقوه ارزان و بدون آلودگی ، مورد توجه قرار گرفته است.

گاز هیدروژن