گاز نیتروژن

گاز نیتروژن- گاز NITROGEN GASS – N2

گاز نیتروژن داخلی

نیتروژن یا ازت یکی از عناصر شیمیایی در جدول تناوبی است که نماد آن N و عدد اتمی آن ۷ است.نیتروژن معمولا به صورت یک گاز،غیر فلز،دو اتمی بی اثر،بی رنگ، بی مزه وبی بو است که ۷۸ % جو زمین را در بر گرفته و عنصر اصلی در بافتهای زنده است.نیتروژن ترکیبات مهمی مانند آمونیاک اسید نیتریک و سیانیدها را شکل می دهد. نیتروژن در حال حاضر در هر چیز از زندگی بر روی این سیاره است.

استفاده معمول از نیتروژن

این عنصر در حال حاضر تقریبا در تمام مواد مخدر دارویی است. در قالب اکسید نیتروژن آن را به عنوان یک بی حس کننده استفاده می کنند. انجماد نیز با استفاده از گاز برای حفظ تخم مرغ، خون، اسپرم و دیگر نمونه های زیستی کاربرد دارد. آشکارساز پرتو ایکس نیز به این عنصر تکیه می کنند.

مخازن نیتروژن نیز به عنوان منابع قدرت تفنگ پینت بال استفاده می شود. این عناصر ثابت کرده اند که در این زمینه دی اکسید کربن جایگزین بسیار موثر است. این عنصر شیمیایی غیر فلزی برای پر کردن هواپیما و برخی از لاستیک خودرو استفاده می شود. همان عنصر در سیستم های سوخت هواپیماهای نظامی برای مبارزه با خطرات آتش سوزی کاربرد دارد. دیگر از کاربردهای رایج برای این عنصر در تولید فولاد و در دستگاه ولتاژ هستند.

ویژگی های کلی

نام،نماد رنگ بو مزه نام گروهی برای عناصر مشابه
نیتروژن، N بی رنگ بی بو بی مزه نافلزات

 

ویژگی های فیزیکی

حالت نقطه ذوب نقطه جوش
گاز -۲۱۰٫۰۰ °C -۱۹۵٫۷۹ °C

کاربرد گاز نیتروژن

مهمترین کاربرد اقتصادی نیتروژن برای ساخت آمونیاک از طریق فرایند هابر (Haber) می‌باشد. آمونیاک ، معمولا برای تولید کود و مواد تقویتی و اسید نیتریک استفاده می‌شود. نیتروژن همچنین بعنوان پر کننده بی‌اثر ، در مخزنهای بزرگ برای نگهداری مایعات قابل انفجار در هنگام ساخت قطعات الکترونیک مانند ترانزیستور ، دیود و مدار یکپارچه و همچنین برای ساخت فلزات ضد زنگ استفاده می‌شود.
نیتروژن همچنین به‌صورت ماده خنک کننده ، برای هم منجمد کردن غذا و هم حمل و نقل آن ، نگهداری اجساد  و در بیولوژی برای نگهداری پایدار از نمونه‌های زیستی کاربرد دارد.

 

سیلندر و کپسول گاز نیتروژن

رایان گاز تامین کننده

انواع سیلندر نیتروژن 2 لیتری، 5لیتری، 10 لیتری، 20 لیتری ، 40 و 50 لیتری می باشد.

همچین این شرکت دارای تجربه در ساخت انواع پالت های 6 تایی، 9تایی ، 12 تایی و … است.

رگولاتور گاز نیتروژن – رگولاتور N2 – v – رگلاتور نیتروژن

رگولاتور نیتروزن هریس ، رگولاتور نیتروزن ویکتور ، رگولاتور نیتروژن هرکولس ، رگولاتور نیتروژن ازسوی ، رگولاتور نیتروژن کاسولد ، رگولاتور نیتروژن ویگور ، رگولاتور نیتروژن ولکانو ، رگولاتور نیتروژن ایر پرشر ، رگولاتور نیتروژن بتول ( betooll ) ، رگولاتور نیتروژن یونیولد (uniweld) ، رگولاتور نیتروژن ویلیامز ، رگولاتور نیتروزن boc ، رگولاتور نیتروزن ایرگس ، رگولاتور نیتروژن وسکول wescol

 

گاز نیتروژن برای بادکنک

گاز نیتروژن برای لاستیک

گاز نیتروژن چیست؟

کاربرد گاز-نیتروژن

خطرات گاز-نیتروژن

فروش گاز-نیتروژن

قیمت گاز-نیتروژن

خرید گاز نیتروژن

گاز نیتروژن دی اکسید

استنشاق گاز نیتروژن

سیلندر گاز-نیتروژن

کپسول گاز-نیتروژن

شارژ گاز-نیتروژن

گاز نیتروژن یخ سازی