گاز آرگون داخلی

گاز آرگون

گاز آرگون– ARGON- AR

گاز آرگون جوشکاری

سیلندر گاز آرگون

استفاده های گاز آرگون

قیمت گاز آرگون

گاز آرگون برای پنجره

ایا گاز آرگون خطرناک است؟

گاز آرگون در شیشه های دو جداره

رایان گاز وارد کننده گاز ارگون داخلی برای جوشکاری در حجم مختلف با انواع گریدها، حقایق جالب در مورد آرگون، کجاها می توان آرگون یافت؟، استفاده های پزشکی آرگون

گاز آرگون داخلی با علامت اختصاری Ar  در جدول عناصر دارای شماره اتمی ۱۸ است.گاز آرگون در اتمسفر زمین تا حدود ۱% موجود است.آرگون برای به وجود آوردن نورهای زنده استفاده میشود.همچنین دارای مصارفی در صنایع جوشکاری،اسپکتروسکوپی و تولید تیتانیوم نیز می باشد. گازی خفه کننده است.

پر کردن حبابهای لامپها و پنجره های دو جداره “تصفیه زیر کنیوم”شستن فلزهای مذاب تا گازهای حل شده را از آن جدا کند”در لوله های شمارشگر گایگر “لیزرها ” کربن گیری از فولاد ضد زنگ و همچنین در نوع خاصی از جوشکاری به عنوان گاز محافظ قوس الکتریکی به کار می رود.

چند دلایل مختلف که از آرگون در برنامه های کاربردی خاص استفاده می شود وجود دارد:

یک گاز بی اثر است. به طور خاص، آرگون ارزان ترین جایگزین برای نیتروژن است و به اندازه کافی بی اثر است.

هدایت حرارتی کم مورد نیاز است.

خواص الکترونی (یونیزاسیون و / یا طیف انتشار) لازم است.

نماد آرگون: AR
عدد اتمی آرگون: 18
وزن اتمی آرگون: 39.948
طبقه بندی آرگون: گازهای نجیب
فاز در دمای اتاق: گاز
تراکم آرگون: 1.784 گرم / L @ 0 ° C
نقطه ذوب آرگون: -189.35 ° C، -308.83 ° F
نقطه جوش آرگون: -185.85 ° C، -302.53 ° F

آرگون عنصر سوم از ستون هجدهم جدول دوره است. آن را به عنوان یک گاز نجیب می شناسند. اتم آرگون 18 الکترون و 18 پروتون دارد. پوسته بیرونی، خود با هشت الکترون پر شده است.

وقتی آرگون توسط یک میدان الکتریکی با ولتاژ بالا اتصال پیدا کند به صورت یک رنگ بنفش می درخشد.

آرگون یافت شده است به شکل یک ترکیب خنثی با فلوئور و هیدروژن به نام fluorohydride argon. با این حال، این ترکیب تنها در دماهای بسیار سرد (-256 درجه سانتیگراد) پایدار است.

ارگون در کجای زمین یافت می شود؟

آرگون از فراوان ترین گازهای نجیب در جو زمین است. نزدیک به 1٪ (0.94٪) از حجم هوا و سومین عنصر فراوان در هوا پس از نیتروژن و اکسیژن است. آرگون نیز کمی در پوسته و اقیانوس آب زمین یافت می شود.آرگون معمولا از هوای مایع به عنوان محصول جانبی تولید نیتروژن و اکسیژن میکند.

ایزوتوپهای آرگون

آرگون سه ایزوتوپ پایدار از جمله آرگون 36، 38، و 40 دارد. تا کنون اکثریت (بیش از 99٪) آرگون به طور طبیعی بر روی زمین آرگون 40 است. شایع ترین ایزوتوپ آرگون در جهان توسط ستاره ایجاد شده و آرگون 36 است.

حقایق جالب در مورد آرگون

مقادیر زیادی از گاز آرگون خالص می تواند در مناطق بسته در نظر گرفته شود چرا که آن چگال تر از آب است و باعث می شود مردم را خفه کند.

وقتی آرگون به عنوان یک لیزر گاز استفاده می شود یک رنگ سبز-آبی از آن منتشر می کند.

گاز آرگون در اتمسفر زمین از فروپاشی رادیو اکتیو از پتاسیم است.

استفاده های پزشکی گاز آرگون

روش کرایوتراپی یا سرما درمانی مانند استفاده از cryoablation آرگون مایع برای از بین بردن بافت ها از جمله سلول های سرطانی استفاده می شود. در عمل جراحی از آن در یک روش به نام “آرگون انعقاد” ا که یک شکل از الکتروسرجری پلاسما آرگون است استفاده می شود. روش پر خطر تولید آمبولی در بیمار و منجر به کشته شدن یک نفر.

لیزر آرگون آبی در جراحی استفاده می شود به جوش شریان ها، از بین بردن تومورها و برای اصلاح نواقص چشم استفاده می شود.

آرگون نیز به جای نیتروژن در تنفس و یا رفع فشار مخلوط شناخته شده است به عنوان Argox، برای از بین بردن نیتروژن حل شده در خون است.

کجاها می توان گاز آرگون یافت؟

1.در جوشکاری:آرگون غیر واکنشی است پس از آن یک عنصر خوب برای استفاده از درجه حرارت بالا می توان نام برد. این باعث می شود همه چیز امن تر باشد.

2.کریستال های سیلیکون

آرگون برای رشد بلورهای سیلیکون استفاده می شود .دانشمندان رشد بلورهای سیلیکون را در یک محیط خالص انجام می دهند. می تواند بدون عناصر دیگر که ممکن است با سیلیکون ترکیب وجود دارد. آرگون استفاده می شود چرا که با سیلیکون واکنش نشان نمی دهد.

3.لامپ
هنگامی که شما در یک لامپ نگاه کنید به نظر می رسد هیچ چیز وجود ندارد. ولی اینجاست! آرگون یک گاز است که دانشمندان در لامپ قرار داده اند تا آنها بهتر کار کنند.

4.تیوب های خلاء

ویژگی های کلی

نام،نماد رنگ بو نام گروهی برای عناصر مشابه
آرگون،Ar بی رنگ بی بو گازهای نجیب

ویژگی های فیزیکی

حالت نقطه ذوب نقطه جوش نقطه انجماد
گاز ۸۳٫۸۰ K, −۱۸۹٫۳۵ °C, −۳۰۸٫۸۳ °F ۸۷٫۳۰ K, −۱۸۵٫۸۵ °C, −۳۰۲٫۵۳ °F ۱۸۹٫۳

گاز آرگون داخلی

گاز آرگون-گاز ARGON GASS- AR

 گاز آرگون داخلی